Защо бг медицинска сестра е в пъти над нивото на „германската“ колежка

Защо бг медицинска сестра е в пъти над нивото на „германската“ колежка

24rodopi.bg/Общество

Медицинска сестра в Германия? Няма проблем, дори не се изисква образование. Може би някакъв курс, но ако болницата е закъсала – трябва само да са владее езикът.

„Години наред работя в болници там. Сестрите къпят и чистят болните. Статутът им и заплатата е като чистачки на тоалетни. Нямате си и на представа на какво високо ниво са нашите сестри в България“, споделя за 24rodopi.com роден гурбетчия.

„На сестрите се гледа като обслужващ персонал – да раздават ядене, лекарства, да мерят кръвно, захар, а които могат – да поставят система или да бият инжекции. За последното единствено могат да се справят кадри от България, бивша Югославия, Румъния. И където има медицински сестри от Източна Европа – те са попадение за лечебното заведение“, посочва още нашенецът.