Заради чашка и кола за 2500 лева – ще лежи 7 месеца в затвора!

Заради чашка и кола за 2500 лева – ще лежи 7 месеца в затвора!

24rodopi.bg/Общество

Пиян, без книжка, осъждан за подобно провинение, но го прави отново.

Любител на чашката влиза в затвора. Той бил спипан да управлява лек автомобил в родопско село. Дрегерът отчел 2,61 промила.

Мъжът сключи споразумение с прокуратурата. Ще прекара седем месеца в затвора при „строг“ режим. Наложена му бе глоба в размер на 400 лева. Книжката му не бе отнета, защото просто родопчанинът не притежава такава. Той ще трябва да плати и 2520 лева – равностойността на лекия автомобил, който е управлявал.