24rodopi.bg/Общество
Бързо производство е образувано в РУ-Кирково за управление на автомобил след употреба на алкохол, съобщиха от Областната дирекция на МВР.
Около 17,20 часа вчера на главния път в землището на село Първица полицейски служители извършили проверка на 40-годишен водач на „БМВ“. Направеният тест за алкохол отчел 1,58 промила. Шофьорът е задържан за срок до 24 часа по Закона за МВР в полицейското управление.
Автомобил с табели „направи си сам“
Моторно превозно средство с фалшиви регистрационни табели е установено от полицаи от РУ-Кърджали.
При проверка вчера на „Крайслер“, управляван от 49-годишен, било констатирано, че табелите на автомобила не са издадени от компетентен орган. Сектор „Охранителна полиция“ извършва проверка с оглед на чл.345, ал.1 от Наказателния кодекс.
