Урок в Общината, преподава… кметът

Урок в Общината, преподава… кметът

24rodopi.bg/Регион

Четвъртокласници от Средно училище „Христо Смирненски“ в село Черноочене превърнаха учебния час по „Човекът и обществото“ в истински урок по гражданско образование, след като посетиха сградата на Общинската администрация и се срещнаха с кмета инж. Айджан Ахмед.

Малките ученици бяха посрещнати лично от кмета в неговия кабинет, заедно с председателя на Общинския съвет  инж. Месру Мюмюн и зам.-кмета по финанси, образование и култура Мюмюн Бекир. Това предизвика искрено вълнение сред децата.

В рамките на открития урок кметът разказа на достъпен и образен език как работи местната власт, как се управлява общинският бюджет и какви решения се вземат ежедневно в полза на хората.

Четвъртокласниците впечатлиха домакина със знания за държавните символи и институции, а след това го „обстреляха“ с десетки въпроси – от най-трудните моменти в работата му до бъдещите проекти за развитие на района.

Инж. Айджан Ахмед отговори на всяко питане, превръщайки разговора в жив диалог между управленец и бъдещи граждани.

Срещата завърши с обща снимка пред сградата на общината. Кадър, който ще остане ярък спомен за децата и пример, че най-ценните уроци се научават не само в класната стая, а чрез срещи с хората, които движат общността напред.

Исмет Исмаил, Черноочене