24rodopi.bg/Образование Поредното признание за своите знания и талант получиха ученици от Икономиката в Кърджали. Трима от тях бяха отличени в Нацио
24rodopi.bg/Образование
Поредното признание за своите знания и талант получиха ученици от Икономиката в Кърджали.
Трима от тях бяха отличени в Националния конкурс по народно приложно изкуство “От Коледа до Васильовден”. Разказът на Мерве Джансъз от IXA клас бе класиран на престижното второ място, а стихотворението на Симона Караилиева от XIА клас – на трето място в направление „Литературно творчество”, Трета възрастова група (VІІІ – ХІІ кл.). С второ място бе удостоен и разказът на Алекс Кесендров от XIВ клас в направление „Етнография“.
Ръководители на тримата ученици бяха съответно учителите Валентина Райчева, Лидия Бояджиева и Десислава Кардашлъкова. Призовите места за пореден път доказват високото ниво на обучение в най-голямата професионална гимназия в област Кърджали.
Конкурсът, който се организира от Министерството на образованието и науката и Националния дворец на децата, се провежда всяка година в три направления: етнография, изобразително изкуство и литературно творчество. Той има за цел да съхрани и популяризира българските народни обичаи, да стимулира интереса на участниците към богатото наследство на народното приложно изкуство.
COMMENTS