24rodopi.bg/Общество
Шестима зрелостници от община Кърджали бяха отличени със специалната стипендия „Кърджали“ по повод 24 май – Ден на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност.
Кметът Ерол Мюмюн им връчи грамота, плакет, статуетка и парична награда в размер на 2 минимални заплати по време на тържеството пред Паметника на освободителите в Градската градина.
Всички те са предсрочно приети във Висши учебни заведения в страната и чужбина за постигнати успехи и призови места в национални и международни конкурси, състезания, олимпиади в областта на науката, изкуството и технологиите. Имат разработки и публикации в международни и български издания, оригинални проекти в областта на различни учебни дисциплини.
Община Кърджали връчва специалната стипендия за 20-та поредна година.
Стипендия „Кърджали“ получиха:
Сейрула Лютви – ученик от СУ „Петко Р. Славейков“
Атанас Митрев, ученик от Езикова Гимназия „Христо Ботев“
Любомир Колев, ученик от СУ „Петко Р. Славейков
Радост Колева – ученичка от СУ„Отец Паисий
Елица Дочева, ученичка от Професионална гимназия по икономика „Алеко Константинов“
Георги Дичков – ученик от Езикова Гимназия „Христо Ботев”
Кметът на Кърджали Ерол Мюмюн награди и 36 изявени ученици в четири възрастови групи, представили достойно община Кърджали на национални и международни конкурси, олимпиади, състезания и фестивали.
На организираното тържество по случай най- светлия български празник в Градската градина бяха връчени и 5 колективни награди.
Те отидоха при фолклорна група „Песнопойче“ към СУ „Йордан Йовков“ с ръководител Гинка Матева, Отбора по волейбол юноши-VII-X клас към СУ „Петко Р. Славейков“, Школа „ИстОрика“ към СУ „Петко Р. Славейков“ с ръководител Димитър Димов, Фанфарен оркестър към Езикова гимназия „Христо Ботев“ и Първи ученически гвардейски отряд към Езикова гимназия „Христо Ботев“ с ръководител Димитър Кондиков.
