STEM кабинети във всички училища в Черноочене

STEM кабинети във всички училища в Черноочене

24rodopi.bg/Регион

В навечерието на 24 май, нов STEM кабинет по направление „Природни науки“ беше открит официално и в Основно училище „Никола Йонков Вапцаров“ в чернооченското село Лясково.

Пространството ще се използва за обучение по химия, биология, физика, география и икономика и е изградено по Националния план за възстановяване и устойчивост чрез проекта „Училищна STEM среда“, с финансиране от Европейския съюз.

Сред официалните гости присъстваха председателят на Общински съвет – Черноочене инж. Месру Мюмюн, зам.-кметът на Общината Мюмюн Бекир, секретарят инж. Рушен Фейзула, ръководствата на Средно училище „Христо Смирненски“ в село Черноочене и основните училища в района, както и родители.

Учениците представиха кратка програма, след което гостите разгледаха новия кабинет и ученическите проекти, подготвени специално за събитието.

Директорът на училището Сезгин Местан подчерта, че новата придобивка е важна стъпка към модернизирането на учебната среда и повишаването на качеството на образованието.

„Този кабинет дава възможност на децата да учат чрез практика и експерименти – нещо ключово за съвременното образование. Убедени сме, че това ще повиши интереса им към науката и ще доведе до по-добри резултати“, заяви той.

„С откриването на STEM кабинета в Лясково всички основни училища на наша територия вече разполагат с модерна STEM среда, което е важна инвестиция в бъдещето на местните деца и в развитието на качествено образование в района“, подчерта заместник-кметът на Община Черноочене Мюмюн Бекир.

Исмет Исмаил, Черноочене