„Сините от Кърджали“ с класика срещу „канарчетата“ и ще играят бараж за Лигата на конференциите

„Сините от Кърджали“ с класика срещу „канарчетата“ и ще играят бараж за Лигата на конференциите

24rodopi.bg/Спорт „Арда“ победи с 3:0 „Ботев“ при гостуването си на „Колежа“ в Пловдив в последния кръг от първенството в Първа лига. За домакините м

24rodopi.bg/Спорт

„Арда“ победи с 3:0 „Ботев“ при гостуването си на „Колежа“ в Пловдив в последния кръг от първенството в Първа лига. За домакините мачът бе протоколен и те излязоха на терена с юношите на клуба, докато „Сините от Кърджали“ търсеха 4-та поредна победа, за да си гарантират 7-мата позиция, даваща право на бараж за евротурнирите с 4-тия.

Целта бе постигната с голове на Светослав Ковачев в 32-рата и 75-ата минути, а класиката оформи Ласана Н`диайе в 81-ата. В 69 процента от времето „Сините от Кърджали“ владееха топката. Това бе 10-ти пореден мач без загуба за кърджалийския тим.

В битка за участие в Лигата на конференциите „Арда“ ще играе като гост на 10 юни най-вероятно срещу „Левски“, по-малко вероятният съперник е „ЦСКА 1948“.

COMMENTS

WORDPRESS: 0