24rodopi.bg/Кърджали
Заместник-кметът на Община Кърджали Веселина Тихомирова проведе среща с журналисти от Южна Корея, които са на посещение в областния град.
Гостите проявиха интерес към икономическия потенциал на общината, инфраструктурните проекти и възможностите за инвестиции в района. По време на разговора заместник-кметът представи приоритетите в развитието на Кърджали, като специален акцент бе поставен върху културно-историческото наследство на региона, природните забележителности и възможностите за развитие на туризма. Южнокорейските журналисти бяха запознати и с успешни проекти, реализирани с европейско финансиране. Веселина Тихомирова подчерта значението на международното сътрудничество и ролята на медиите за популяризирането на Кърджали като привлекателна дестинация за бизнес и туризъм.
Програмата на гостите от азиатската страна включва посещение на емблематични обекти в общината като свещения град на траките Перперикон, Регионалния исторически музей, природни забележителности като Каменните гъби и Каменната сватба, яз. “Кърджали“.
