Самуил Крумов/24rodopi.bg/Коментари/Политика Няма нищо вечно на този свят. Начало и край. Това е битието. Ако някой преди година бе рекъл, че усмивк
Самуил Крумов/24rodopi.bg/Коментари/Политика
Няма нищо вечно на този свят. Начало и край. Това е битието.
Ако някой преди година бе рекъл, че усмивката на „Мона Лизата“ от сараите ще увисне като мустака на дърт чорбаджия, а Доган ще зяпа из режисирани клипове като обран евреин, сигурно всички щяха да се изсмеят. Но и това стана. Всеки култ към личността рухва в един момент.
Безкрайна е само вселената и човешката глупост. Може да добавим и алчността.
Нещата в природата просто следват своя логически път и крачат към същия логически завършек.
В родната политика всеки преспа с всеки. Ни един неоноден не остана. И все се нарояваха от това прелюбодеяние нови и нови (по същество съвсем изтъркани) елементи, готови да повторят същото упражнение с мачкане на чаршафите.
Преходът е толкова изчерпан в своята оргия, че съвсем скоро ще текат финални надписи.
Делян Пеевски го рече днес достатъчно прозорливо: БСП със СДС, ГЕРБ с деребеите – краят на прехода.
Последната сцена единствено ще е наситена с много похот и фалшиви усмивки от екстаз. И в един момент всички ще свършат. В буквалния политически смисъл.
COMMENTS