Почит към бай Нико: Последният ветеран от най-страшната война!

Почит към бай Нико: Последният ветеран от най-страшната война!

24rodopi.bg/Общество

За поредна година в навечерието на 9 май – Деня на победата, ръководството на Община Кърджали удостои  с парична награда единствения жив ветеран от Втората световна война в областта Нико Костов, който тази година навършва 103 години.

От името на кмета Ерол Мюмюн началникът на сектор „Управление при отбранително-мобилизационна подготовка“ в Общината Димитър Разкалински изрази искрените си почитания и благодарност към бай Нико за проявената храброст и себеотрицание по време на една от най-тежките войни в историята на човечеството.

Той пожела на ветерана здраве, спокойствие и мирни дни.