24rodopi.bg/Общество
Община Кърджали съобщава на жителите на областния град, че на 23 април /четвъртък/ от 21:00 до 06.00 часа на 24 април /петък/ и на 24 април /петък/ от 21.00ч. до 06.00 часа на 25 април/събота/, ще се извърши пръскане срещу комари и кърлежи. Ще бъдат обработени с препарат всички зелени площи в града, по график ще се извърши пръскане в централна градска част, парковете, междублоковите пространства в кварталите.
Това е първо третиране на площи против комари и кърлежи в рамките на града тази година.
Препоръчва се на гражданите в посочения период да не излизат на открито и да затварят прозорците на домовете си. Съветваме пчеларите да затворят своите кошери в посочените часове на обработката. Препаратът не представлява опасност за живота и здравето на хората и животните.
