24rodopi.bg/Общество
Нормално и без проблеми е преминал първия държавен зрелостен изпит в региона. Нито един преписвач!
Както вече писахме, общо 1197 зрелостници подадоха заявления за матурата по БЕЛ в Кърджали. 33-ма не са били допуснати. 39 пък тази сутрин не са се явили.
Вторият държавен зрелостен изпит ще бъде в петък – 22 май. Подадените заявления са 786 по общообразователни предмети, а за професионална квалификация – 379.
От Министерството на образованието и науката публикуваха верните отговори от матурата по български език и литература, която се проведе днес.
