Отхапана ябълка и една празна тава

Отхапана ябълка и една празна тава

24rodopi.bg/Общество

„Всички сме от село“, е изтъркан лаф. Някои хич не искат да се връщат към спомените за баирите. Но там е началото, там е и малкият рай, извън суетата на градовете. Замислете се за пандемията и защо масово започнаха да се търсят къщи по селата.

Но това е друга тема.

Съжденията тук са други.

За скромната маса в бащиния дом и новите технологии.

MacBook на софрата. Отхапаната ябълка като символ на изкушението, изгонването от Едемската градина. Гризнато като стремеж към знание, иновации и „анархия към статуквото“, би ви описал изкуственият интелект.

Но има и естествен. И той се захранва с пълни тави.

Философия на сблъсъка.

Ометената тава и отхапаната ябълка.

Всъщност, кое е по-ценно?!