24rodopi.bg/Регион
Кметът на Ардино инж. Изет Шабан засади фиданки от видовете атласки кедър (Cedrus atlantica) и сребриста ела (Abies concolor) в централния градски парк.
Екологичната инициатива бе организирана по повод Световния ден на Земята.
В залесяването се включиха още председателят на Общинския съвет Сезгин Байрям, заместник-кметовете Неджми Мюмюнходжов и Наско Кичуков, както и началникът на отдел „Екология и опазване на околната среда“ Джанан Исмаил.
През 2026 г. Денят на Земята се отбелязва под мотото „Нашата сила, нашата планета“. Екокампанията призовава общностите по целия свят да предприемат конкретни действия в подкрепа на чистия въздух, чистата вода и устойчивата енергия, както и за опазване на природните ресурси и климатичната стабилност.
Гюнер Шюкри, Ардино
