Напрегната програма: Ученици в съдебна зала, после пък засаждат дръвчета

Напрегната програма: Ученици в съдебна зала, после пък засаждат дръвчета

24rodopi.bg/Образование

ПГИ „Алеко Константинов“ се включи активно в Дните на отворените врати в Районен съд – Кърджали.

Ученици от 9, 10 и 11 клас на гимназията участваха в симулационен съдебен процес. Младите участници успешно влязоха в ролите на съдии, прокурори, адвокати и свидетели, демонстрирайки отлична подготовка и ангажираност. Събитието бе уважено от представители на Районен съд – Кърджали, както и от ученици и учители от други училища в града. За отличното си представяне учениците получиха грамоти от председателя на съда.

Ученици от 11. клас на ПГИ „Алеко Константинов“ взеха участие във викторина, организирана съвместно с ученици от ЕГ „Христо Ботев“. Те се справиха достойно и също бяха отличени с грамоти и предметни награди.

По случай Деня на Земята пък ученици и учители от Професионална гимназия по икономика се включиха активно в опазването и облагородяването на училищната среда. На зелените площи около училището бяха засадени люляци, дъбови фиданки и нова трева, като част от стремежа към по-красива и екологична училищна среда.

Особен акцент в инициативите бе облагородяването на диви плодни дръвчета чрез присаждане на калеми – метод, който не само съхранява природата, но и обогатява биологичното разнообразие в района. Със съдействието на Кирчо Ангелов беше проведена демонстрация и беседа за облагородяването на дива ябълка в училищния двор. Ученици от 9 и 10 клас с желание приложиха показаната им техника за присаждане на практика.

Share