24rodopi.bg/ Регион
Традиционното пролетно мае се проведе в село Чобанка и събра жители, гости и представители на местната власт. Сред официалните гости бяха кметът на община Момчилград Илкнур Кязим, председателят на Общинския съвет Ерсин Юмер, заместник-кметът Алие Ибрахим и общинският съветник Ерджан Еюб.

Маето в Чобанка е част от традиционните пролетни маета, които всяка година се организират в различни населени места на община Момчилград. Празниците събират хора от близо и далеч.
По време на събитието гостите се насладиха на празнична атмосфера, традиционна музика и срещи с местните хора. Домакините посрещнаха присъстващите с характерното за района гостоприемство.
„Тези срещи пазят живи традициите и ни напомнят колко е важно да бъдем заедно. Маетата са част от духа на Родопите и от идентичността на нашите села. Радвам се, че всяка година те продължават да събират хората и да предават обичаите на младите поколения“, заяви Илкнур Кязим.
