24rodopi.bg/Регион Най-много са реализираните нощувки на чужди граждани от Турция - 68.3% от всички реализирани нощувки, следвани от Унгария - 10.9%,
24rodopi.bg/Регион
Най-много са реализираните нощувки на чужди граждани от Турция – 68.3% от всички реализирани нощувки, следвани от Унгария – 10.9%, Германия – 3.8% и Гърция – 3.6%, сочат актуалните данни за област Кърджали на Териториалното статистическо бюро.
Както вече писахме, общо пренощувалите лица в 59-те места за настаняване през февруари са 3 373 и се увеличават с 0.8% в сравнение със същия месец на 2023 година. От всички пренощували лица 85.0% са български граждани, като по-голямата част от тях (73.5%) са нощували в местата за настаняване с 1 и 2 звезди и са реализирали средно по 1.3 нощувки.
Пренощувалите чужди граждани са 505, като 52.5% от тях са нощували в местата за настаняване с 1 и 2 звезди и са реализирали средно по 2.0 нощувки.
COMMENTS