Г-н министър, 2-ри юни не е празник, затова вият сирени за бедствие! (видео)

Г-н министър, 2-ри юни не е празник, затова вият сирени за бедствие! (видео)

Самуил Крумов/24rodopi.bg/Общество

Иван Демерджиев пристигна в Кърджали, откри реновираната сграда на Пожарната и сътвори… гаф. Тежък гаф.

Обърна се към строените огнеборци като им честити „празника“. „Защото днес е празник – Ден на Ботев и загиналите за България“.

Г-н министър, на 2-ри юни вият сирени за бедствие в памет на гибелта на Христо Ботев. Сирени за бедствие – в нито една друга държава не се отбелязва по този начин една дата. Защото това е черна дата. Това е траурна дата. Не е празник, г-н министър. Гибелта на хора, които тръгват за освобождение на България не е празник.

Както не е празник и 19 февруари.

Г-н министър, ако някой ви е писал тази кратка реч – разкарайте го от вас. Ако ли не – то поне се допитайте до някого, който ги поназвайва нещата.