Една трагедия на 7 години – няма решение дори на първа инстанция

Една трагедия на 7 години – няма решение дори на първа инстанция

24rodopi.bg/Общество

Липсващи снимки и „Нямам ясен спомен“, „Не помня“ – така отговаряха вещото лице Станимир Карапетков и фотографът, извършил „сесията“ по заснемане на местопроизшествието след катастрофата край Загорско.

В този тон премина на 5 март заседанието в съда в Кърджали по делото за смъртта на 6-месечното бебе при тежкия инцидент на 14 април 2019 година.

Обвиняеми за съпричиняване на смърт по непредпазливост са двамата водачи на ударилите се автомобили – бащата на детето Юсеин Ахмед и Лютви Местан.

Делото вече навърши 7 години без да има произнесено решение дори на първа инстанция.

Следващото заседание е насрочено за утре, 28 април.