Двама фиркани водачи – в града се пие повече

Двама фиркани водачи – в града се пие повече

24rodopi.bg/Общество

Две бързи производства са образувани в полицейските управления в Момчилград и Кърджали за управление на моторни превозни средства след употреба на алкохол, съобщиха от полицията.

На 8 май около 22,40 часа в Момчилград полицаи спрели за проверка „Фолксваген“ с 54-годишен водач. Направеният тест за алкохол на шофьора отчел 2,78 промила.

На 10 май около 10 часа в село Рогозче джебелски полицаи проверили 38-годишен, който се придвижвал с „Фолксваген“. Тестът на водача за алкохол с техническо средство отчел 1,49 промила.

Издадени са талони за медицински изследвания, но шофьорите отказали кръвни проби за химически анализ. Задържани са за срок до 24 часа по Закона за МВР в полицейските управления.