Сали Мюмюн/24rodopi.bg/Коментари
Доцент Джевдет продължава совалките из Турция, изтипосан нелепо за снимки.
Този път се срещнал с външния министър на южната ни съседка.
И отново основен акцент в разговорите е „единството на общността“. С други думи: отнеха турците от лъжицата на Доган, а философът хвана киселини от „постна мента“. Самодържецът на турците в България се чувства ощетен „Как ще му отнемат раята?!“, та мънкащият доктор се разкарва за снимки.
„…идентифицираха възможности за реализация на съвместни инициативи, насочени към подобряване на благосъстоянието на турската и мюсюлманската общност“, е друг ала-бала акцент в поредната среща.
Като как точно възбогателият партиец на Доган идентифицирал нещо си е направо тъмна Индия. Или по-скоро „Скарбек” – кварталът на емигрантите в Брюксел. И там е тъмна работа, ама има работа да нашенци. Избягали от самодържеца на турците доган. Щото ги преглъщаше с „Чивас“. Сега остана само мента. Жива мента си е и баш апесаря Чакъров.