24rodopi.bg/ Регион
Децата на Джебел отново дадоха тон за големия мюсюлмански Курбан Байрам. Традицията за поредна година бе спазена и сцената в центъра на града се изпълни с танци, песни, артистични изпълнения, вдъхновени от духа на празника.
Празничния концерт изнесоха малчугани и ученици от ДГ „Изгрев“, ДГ „Щастливо детство“, СУ „Христо Ботев“, ПГ „Руска Пеева“, ОУ „Христо Смирненски“, групи към Народно читалище „Христо Смирненски“ – Джебел, Народно читалище „Димитър Благоев 1963“ – село Припек и ОДК – Джебел.

Курбан Байрам напомня, че най-щастливи остават моментите, които ни събират заедно, и ценностите, които ни обединяват – уважение, доброта и споделеност. Пъстрият букет от изпълненията на младите джебелчани завърши с пожелания за много здраве, спокойствие, мир и берекет във всеки дом.
