Дъждът си е дъжд, но Джебел си е Джебел! Площадът, който не се плаши…

Дъждът си е дъжд, но Джебел си е Джебел! Площадът, който не се плаши…

24rodopi.bg/Общество

„Кажи ми само дума и ще остана…“.

Така пее Преслава.

Няма нужда дори да моли.

Дъждът си е дъжд, а Джебел си е Джебел.

Гръмотевици, светкавици, буря?

И все пак – празник е.

Джебел остана, на своя площад. А Преслава пя за свободните и непримиримите.