Дами се съдят заради… „болни котки“

Дами се съдят заради… „болни котки“

24rodopi.bg/Общество

С какво се занимават днешните дами?

Две жени се озоваха в съда заради котки и интернет, съобщават колегите от „Родопи voice“. Една родопчанка съди друга за обиди и клевети във фейсбук и други социални мрежи. Потърпевшата се жалва, че било разгласено позорно обстоятелство спрямо нея, изразяващо се в „Жената продава болни котки“.

Имало и сигнал към Областната дирекция за безопасност на храните за нехуманно отношение към животните – котките, които отглеждала, били недохранени, не се полагали достатъчно грижи и затова те боледували. Ръсели се и обиди в „група на развъдниците“.

Обидената поиска обезщетение в размер на 3000 лева. Съдът обаче отряза мераците, като призна ответната страна за навинна.