Да разлаем кучетата… В чий зад*ик се заби Приютът?!

Да разлаем кучетата… В чий зад*ик се заби Приютът?!

24rodopi.bg/Общество

Кучешкият приют край Седловина. Причината за вчерашната новинарска тема №1.

Бърз преглед на детайлите.

Заявителският материал е с дата 28 май. Тоест, предполага се, че сигналът е бил подаден същия ден, по-рано сутринта. Следва призовка и група по задържане, отвеждане на кмета на Кърджали в сградата на ОД на МВР, отстояща на около 50 метра от тази на Общината. От другия край на страната вече текат подробности…

Показания относно обществена поръчка, чиито детайли са официално публикувани и могат да бъдат „снети“ дори от обикновените граждани. Първият етап от приюта (финансиран изцяло с общински средства) е почти готов. Кандидатът за изграждането е бил едва един.

Но идва сигнал за нередност и скоростта за действие е по обичайния роден стандарт „Бързата кучка слепи ги ражда“.

От „високо“ се леят традиционните „никой не е над закона“. Естествено (но малко вероятно, щото си знаем), ама все пак, подобни изказвания внушават вече вина. И как се достига до нея, след няколко часа „разследване“ по сигнал?! Пък се оказва, че и Прокуратурата не била уведомена, поне така съобщиха оттам. Но в същото време от „високо“ се леят обвинения на килограми, че конкретно лице  от държавното обвинение нещо спъвало и замитало и то не за първи път.

Тепърва ще следим продължението на… „кучешката работа“.

На кого ли приютът се оказа трън в зад*ика?!