Бусаджии: 700 евро от цигари на курс до Нидерландия

Бусаджии: 700 евро от цигари на курс до Нидерландия

24rodopi.bg/Общество

Преди преминаване на границата, шофьорът на буса с гурбетчии разпределя стекове с цигари на всеки от пътниците. Идеята е-за лична употреба и безпроблемно при евентуална проверка. След пристигане, те се прибират, а водачът започва търговията.

Масова практика от страна на стотиците нелегални превозвачи на работна ръка към Западна Европа. Средно по около 700 евро на курс се вадят само от цигари. И това е минималната печалба, посочват колегите от „Родопи voice“.

Цената на кутия папироси от световноизвестна марка в България е 3,17 евро. В Нидерландия и Франция обаче тя струва 12, в Белгия 10 евро, в Германия 8,20, Швеция – 6,65.

Прост пример, един стек цигари от България, продаден в „ниската земя“, е с печалба от близо 88 евро.

„Поне по 10 стека се прекарват през пътниците в бусовете. Ако ги продава за 7 евро кутията в крайна точка, то водачът прибира 700 евро на курс“, споделя за „Родопи voice“ гурбетчия, който неведнъж е ставал свидетел на тази практика.

На снимката: Обект за цигари в Германия

Share

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *