„Арда“ завърши с победа – удави „моряците“, за радост на „смърфовете“!

„Арда“ завърши с победа – удави „моряците“, за радост на „смърфовете“!

24rodopi.bg/Спорт

„Арда“ продължи добрата серия, но – уви, в края на сезона!

„Сините от Кърджали“ наложиха волята си във Варна и победиха „Черно море“ с 3:2 в последния сблъсък за този шампионат.

Асен Дончев изведе домакините напред в 7-мата минута. Бирсент Карагарен обърна резултата с голове в 45 и 52-ра. Три по-късно Давид Телес изравни, но Серкан Юсеин сложи точка с гол в 71-вата.

„Арда“ остава на второ място в малката група „В“ в плейофната фаза, но пък помогна на „Локо“-Пловдив, който победи градския съперник „Ботев“ с 2:1, и така измести „Черно море“ на върха и ще се бори на бараж за евротурнирите.

„Арда“ приключва сезона с 54 точки.