Алеята на славата

Алеята на славата

24rodopi.bg/Общество

„Бил съм в Лос Анджелис преди години. Впечатли ме мръсотията. Извън общоприетия лукс и блясък на „Града на ангелите“. Вятърът караше боклуците да танцуват по емблематични места. По Алеята на славата пък имаше толкова много натъркаляни клошари, алкохолици и наркомани, че трябва да се прескачат. Може и да съм случил на лош момент? Не знам. Все пак в САЩ има около 50 млн. бездомници. В това отношение ние сме добре. Всеки има собствено жилище, две, пет, къщи по селата. Но пък на мръсотия го докарваме, даже бием наред. Достатъчно е човек да мине по алеи във „Възрожденци“. Сякаш в този квартал са се преселили най-големите мърлячи в страната. Истински алеи на славата. Славни отпадъци. Родители и деца сякаш се надпреварват кой да омизери повече пейзажа.

Поне отпадъците ме върнаха към някои спомени отвъд Океана“, споделя читател на 24rodopi.com.