24rodopi.bg/Общество
Горещият летен ден отминава. Юлска надвечер.
„Ауди“ лети с висока скорост. 21-годишен водач и пътник на 17. Двамата са от кърджалийско село, пътуват към Момчилград за среща с приятели.
Педалът на газта се настъпва здраво, колата навлиза в насрещното и… се блъска в бус с прибиращи се към домовете си работници.
На място загиват двамата млади хора.
Шестима от буса са в болница…
Близо 3 години по-късно, водачът на микробуса обикаля съдилищата. 61-годишният е изваден от „Мерцедес“-а с множество фрактури. Следват операции и дълго лечение. Все още изпитва болки, нуждае се от чужда помощ и медикаменти. Белезите остават, депресията идва и си отива периодично. Не може да води нормален живот, не може и да работи, а е професионален шофьор.
След няколко съдебни инстанции, мъжът ще получи 81 806,70 евро (160 000 лв.) от застрахователна компания.
Но белезите и страхът остават. Както и жестоките спомени от инцидент, който отнема животи, преобръща животи.
Секунда, която струва много.
