600 евро/кв. м. в центъра на Кърджали! 4 пъти по-евтино от София

600 евро/кв. м. в центъра на Кърджали! 4 пъти по-евтино от София

Нови жилища в центъра на Кърджали се продават за 600 евро/кв. м., има сделки и за 650-700 евро. В района на Докторския паметник в София апарта

Нови жилища в центъра на Кърджали се продават за 600 евро/кв. м., има сделки и за 650-700 евро. В района на Докторския паметник в София апартаментите вървят средно за 2 430 евро/кв. м. Столицата, Варна, Бургас и Пловдив държат най-високите цени, защото купувачите са на мнение, че „там е бъдещето“.

Гурбетчиите пък продължават да влагат парите си в Кърджали, защото някой ден „щели да се върнат“ в родния край.

Между 400 и 420 евро/кв. м. са жилищата в най-големия кърджалийски квартал „Възрожденци“.

Какво се случва на имотния пазар? Кой купува и кой продава в Кърджали? Защо нашенци гледат вече и към Пловдив и София? Предстоят ли строежи в Кърджали, заради които си струва да похарчиш спестяванията си, че и за банков кредит да кандидатстваш?

Четете утре в „Родопи войс“, а по-късно и тук

24rodopi.com

На снимката: „Румънски“ поглед (на връщане от Гърция) към Кърджали, 23 юни 2021-ва

COMMENTS

WORDPRESS: 0