24rodopi.bg/Регион
В ардинското село Бял извор ще се проведе традиционният митинг-мевлид в памет на Кязим Паша – жертва на насилствената смяна на имената на турското население в България през 70-те години на миналия век.
Събитието ще се проведе на 22 май от 11 часа с поднасяне на цветя пред чешмата – паметник.
Тази година се навършиха 54 години от кончината на Кязим Паша.
Организатор на проявата е Общинският съвет на ДПС в Ардино.
Гюнер Шюкри, Ардино
