51 глоби за тротинеткаджии

51 глоби за тротинеткаджии

24rodopi.bg/Общество

27 акта и 24 фиша са отнесли „тротинеткаджии“ в региона за първите 6 месеца на годината. Санкционирани са били както непълнолетни, така и възрастни водачи, обяви шефът на КАТ главен инспектор Николай Дачев.

Най-често срещаните нарушения, установени от служителите на реда, са за управление в тъмната част без светлоотразителни елементи върху облеклото, без защитни каски, за движение в забранени зони, както и за управление от малолетни лица.

Както вече писахме, осем индивидуални електрически превозни средства са иззети от служители на РУ-Кърджали и сектор „Пътна полиция“ при специализирани операции в областта след извършени нарушения от водачите.

На снимката: Преди година инцидент с тротинетка отне живота на мъж.