24rodopi.bg/Регион
Проектът за предоставяне на топъл обяд в Кърджали продължава, съобщиха от Общинската администрация.
Основната цел е подобряване качеството на живот на най-уязвимите лица, които живеят в крайна бедност, изпитват тежки материални лишения и живеят в социална изолация чрез предоставяне на топъл обяд и съпътстващи мерки, които да подпомагат социалното им приобщаване. Проектът се реализира на територията на цялата община. Топъл обяд се предоставя в работните дни от месеца и включва – супа, основно ястие, хляб и поне веднъж седмично десерт, и обхваща 2100 потребители.
Срокът за изпълнение на проекта е до 30 септември т.г.
