100 деца изследваха тайните на земните недра

100 деца изследваха тайните на земните недра

24rodopi.bg/Образование

В продължение на два дни Туристическият информационен център в Кърджали беше домакин на научната работилница на учени от Геологически институт при БАН. Инициативата предизвика голям интерес сред най-младите любители на науката и природата.

В рамките на събитието бяха проведени общо четири научни работилници, в които участие взеха 100 деца от 4 училища на територията на общината. Чрез интерактивни занимания участниците имаха възможност да се потопят в света на минералите и геологията. По време на работилниците децата определяха различни минерали, изработваха отливки, наблюдаваха образци през микроскоп и научиха любопитни факти за богатството на земните недра.

Събитието се реализира с участието и подкрепата на специалисти от Геологически институт при БАН и Национален музей „Земята и хората“.

Туристическият информационен център изказва сърдечни благодарности на Християна Георгиева, гл. ас. д-р Цветомила Владинова, ас. Радослав Калчев (Геологически институт при БАН), както и на Валентина Тачева и Марина Петкова (Национален музей „Земята и хората“) за вдъхновяващите работилнижи с децата и за възможността те да се докоснат до вълнуващия свят на геологията и минералите.

Инициативата допринесе за насърчаване на интереса към науката и за обогатяване на образователните възможности за децата в Кърджали.