10 „канарчета“ си поиграха с плитката „Арда“ за 2:1 и 3 точки

Пловдивският „Ботев“ победи „Арда 1924“ с 2:1 в мач от 7-мия кръг в Първа лига пред 1 500 зрители на стадиона в Коматево. Домакините играха половин ча

Пловдивският „Ботев“ победи „Арда 1924“ с 2:1 в мач от 7-мия кръг в Първа лига пред 1 500 зрители на стадиона в Коматево. Домакините играха половин час с 10 души, но „Сините от Кърджали“ не успяха да изравнят и да спечелят поне една точка за дебюта на Георги Чиликов като старши треньор на „Арда 1924“.

Маркиньос даде преднина за домакините с два гола в 9-ата и 36-ата минути. Тонислав Йорданов успя да намали на 2:1 в 54-ата минута. В 60-ата Реда Рабей получи червен картон за груба игра срещу играч на кърджалийския тим.

В добавеното време на мача от игра бе изгонен и Пламен Крумов от „Арда 1924“.

За най-важните решения в мача реферът се довери на системата ВАР.

„Арда 1924“ закъса и е в групата на застрашените от изпадане, заемайки 11-то място, а „Ботев“ вече е втори във временното класиране.

В петък на стадиона в Кърджали е „опашкарското“ дерби между „Арда 1924“ и „Пирин“ (Благоевград).