Юношата Рухан Расим спечели и "мъжкото" злато в свободната борба

Рухан Расим от спортен клуб „Крепост“ в село Стремци спечели златния медал в кат. 61 на Държавното лично първенство по с

Рухан Расим от спортен клуб „Крепост“ в село Стремци спечели златния медал в кат. 61 на Държавното лично първенство по свободна борба за мъже, което се проведе от 24 до 26 януари в столицата. На финала Рухито победи Стилиян Иванов от „Димитровград“ с 14:4 точки.
Очаква се юношата Рухан Расим, който се състезава при юношите, да бъде повикан и в мъжкия национален отбор за предстоящото европейско първенство в Полша. Наскоро Рухан Расим спечели битките си в на държавното първенство за юноши.
Както вече 24rodopi.com писа, кърджалиецът Георги Иванов, който се състезава за „Димитровград“, остана първи при най-тежките – кат. 125. Той бе обявен за най-резултатен състезател на Държавното лично първенство.
На снимката: Призьорите в кат. 61 и председателят на „Крепост“ Веляттин Вели