Учат и работят! „Арда“ загуби с юношите в Суперлигата

Тимът на „Тетевен Волей“ записа първата си победа във Втората осмица на Суперлигата. Състезателите на Петър Мечкаров не сре

Тимът на „Тетевен Волей“ записа първата си победа във Втората осмица на Суперлигата. Състезателите на Петър Мечкаров не срещнаха проблем при победата над „Арда“ (Кърджали) с 3:0 (25:9, 25:16, 25:16) в домакински мач.

Тетевенци бяха безапелационни в първата част и се откъснаха рано в резултата, оставяйки съперника на 9 точки.

Този гейм „Арда“ игра с титулярите, след което юношите доиграха мача. В състава на кърджалийци има само един професионалист, 45-годишният Младен Кавалджиев, останалите състезатели учат и работят.

Във втория гейм „зелените“ започнаха силно, след което кърджалийци се доближиха. Домакините обаче не позволиха да ги преодолеят и постепенно увеличиха разликата. Така авансът им стигна 2:0 гейма след 25:16.

Двата тима тръгнаха равностойно в третата част. След това волейболистите на Петър Мечкаров отново поеха инициативата и до края не отпуснаха хватката.

За отбора на „Арда“ младите състезатели показаха, че имат бъдеще.