Софийското Село победи „Арда 1924“ с 1:0

„Арда 1924“ игра слабо на „Арена Царско село“ и загуби от софийското Село. Срещата от 5-тия кръг в Efbet лига може да се хроникира и с друго изречение: „Царете“ не се уплашиха от „Арда“ и я нагазиха с 1:0.

В 29-ата минута Меси Музо от домакините направи рядко срещан пропуск, след като се възползва от грешка в отбраната на „Сините от Кърджали“ и се озова пред празна врата, но вместо от 5 метра да я прати в мрежата, халфът тресна греда.

В 50-ата минута „Царско село“ излезе напред след ефектен гол на Васил Шопов, който, засичайки от въздуха центрираната топка, я прати в мрежата зад Иван Караджов.

До последния съдийски сигнал „сините“ пробваха различни комбинации в атака и имаха възможности за изравняване, но Делев, Йорданов и Жуниньо „нямаха ден“.

С победа, равен и загуба, „Арда 1924“ е 8-ми във временното класиране с актив от 4 точки и голова разлика 2:1.