Пенсионер от Крумовград ще трябва да бъде „възпитаван“ след като 23 години е кътал в дома си нелегален боен пистолет и боеп
Пенсионер от Крумовград ще трябва да бъде „възпитаван“ след като 23 години е кътал в дома си нелегален боен пистолет и боеприпаси. Това реши съдът в родопския град спрямо 68-годишен мъж.
Акцията в дома му била проведена през юни т.г. Полицаите открили пистолет „АР“, както и 42 броя боеприпаси. В хода на досъдебното производство пък станало ясно, че крумовградчанинът притежавал огнестрелното оръжие от 1997 година.
Пенсионираният висшист бе признат за виновен и получи условна присъда от 4 месеца „лишаване от свобода“. Наказанието бе отложено с изпитателен срок от 3 години. В този период съдът наложи с мъжа да работи „възпитателно“ местният районен инспектор.
24rodopi.com
COMMENTS