„Лудогорец“ разгроми с 4:1 „Арда 1924“ 4 дни преди историческия финал!

„Лудогорец“ разгроми „Арда 1924“ с 4:1 в мач от предпоследния кръг в Efbet лига. На стадиона в Разград първи от

„Лудогорец“ разгроми „Арда 1924“ с 4:1 в мач от предпоследния кръг в Efbet лига. На стадиона в Разград първи отбелязаха „Сините от Кърджали“, последваха два гола за домакините, след използване на системата за видеоарбитраж (VAR). А до края на мача отбраната на „Арда 1924“ претърпя крушение. В 65% от времето топката бе притежание на „Лудогорец“.

В 37-мата минута Тилев се възползва от грешка в защитата на „орлетата“, „открадна“ топката и технично изведе на голова позиция Тонислав Йорданов, който бе точен в завършващата фаза. До края на полувремето „Лудогорец“ обърна резултата в своя полза. В 40-ата минута точен за домакините бе Янков, а в 45-ата Таравел си вкара автогол.

Сантана направи 3:1 в 57-ата минута, а Оливейра-Соуза оформи крайното 4:1.

В сряда е историческият за „Арда 1924“ финал за Купата на България“ срещу ЦСКА.

„Ще работим така, че настроението след финала да е добро в „Арда 1924“, коментира наставникът на „Сините от Кърджали“ Николай Киров.