„Лудогорец“ отпадна от Шампионската лига, „Арда 1924“ остана без 450 000 лева от УЕФА

Разградският „Лудогорец“ отпадна от Шампионската лига, а това означава, че "милионният дъжд" за българските футболни тимове няма да се случи. Те няма

Разградският „Лудогорец“ отпадна от Шампионската лига, а това означава, че „милионният дъжд“ за българските футболни тимове няма да се случи. Те няма да си разпределят близо 9 милиона лева от фонда „Солидарност“ на УЕФА.

Евентуално класиране на българския шампион в групите на най-силния европейски турнир гарантираше солидна подкрепа по програмата на футболната централа за отборите от Първа, Втора и Трета лига у нас. „Арда 1924″ щеше да получи 450 000 лева.

Разградчани успяха да победят в реванша с 2:1 гостуващия „Малмьо“, но с общ резултат 2:3 „орлите“ отпадат. Те ще играят в групите на Лига Европа. Антон Недялков откри за домакините в 10-ата минута, в 42-рата минута Бирманчевич изравни, а в 60-ата Сотириу направи 2:1 за „Лудогорец“ от дузпа“.

На снимката: „Лудогорец“ ще играе в групите на Лига Европа, ще гостува и на „Арена Арда“, когато БФС насрочи дата за отложения мач с „Арда 1924“ от елитното ни футболно първенство. Срещата бе отложена заради сблъсъка на отбора от Разград с шведите