Кешерю не е вкарвал гол само на „Арда 1924“

Единственият тим от сегашния състав на Първа лига, срещу който голмайсторът на шампиона „Лудогорец“ Кешерю все още няма гол

Единственият тим от сегашния състав на Първа лига, срещу който голмайсторът на шампиона „Лудогорец“ Кешерю все още няма голове, е “Арда 1924”. Срещу кърджалийци обаче румънецът е изиграл досега само един мач.

С двата си гола си във вратата на “Футболен клуб “Централен спортен клуб на армията 1948” Клаудиу Кешерю от “Лудогорец” стана първият чужденец, отбелязал 100 гола в българското първенство.

Преди него от създаването на бившата “А” група през 1948 г. до тази кота се изкачиха 40 българи, сред които най-големите имена в родния футбол.

Дебютът му бе на 16 август 2015 г. при домакинската победа с 1:0 над “Локо” (Пд).

Досега има 10 847 игрови минути в шампионата, което прави средно по гол на всеки 108 минути.

Отложеният домакински мач на „Арда 1924″ срещу „Лудогорец“ ще се изиграе на 17 декември в Кърджали.

На снимката: Усмихнати и позитивни са Спас Делев и Иван Караджов – единият бележи важни голове за „Арда 1924“, другият… за другия най-много говори статистиката на Кешерю