Добрата новина: Кърджали вече разполага с лаборатория за PCR тестове за COVID-19

Добрата новина: Кърджали вече разполага с лаборатория за PCR тестове за COVID-19

От днес Кърджали разполага със сертифицирана лаборатория за изследване по PCR методика на проби за COVID-19, съобщава областният упр

От днес Кърджали разполага със сертифицирана лаборатория за изследване по PCR методика на проби за COVID-19, съобщава областният управител Никола Чанев. „Радвам се, че усилията ни се увенчаха с успех. Вярвам и, че нашите съграждани ще продължат да спазват стриктно противоепидемиологичните мерки. Защото победата все още не е постигната. Все още, вирусът не е унищожен. Бъдете отговорни!“, сподели Чанев.
Лабораторията се намира в МБАЛ „Д-р Атанас Дафовски“.
„Благодарение на усилията на микробиологичната лаборатория на МБАЛ „Атанас Дафовски“ и лично на изпълнителния директор на болничното заведение професор д-р Тодор Черкезов, на усилията на Областния кризисен щаб и със съдействието на Цвета Караянчева и министър Кирил Ананиев, Кърджали вече има сертифицирана лаборатория“, отбеляза областният управител.
24rodopi.com

COMMENTS

WORDPRESS: 0