"Арда 1924" пак победи "Берое", Иван Караджов пак спаси дузпа, Румен Гайтански пак е най-важният за футбола в Кърджали

„Арда 1924“ не изневери на традицията и пак победи „Берое“ в мач от елитното ни футболно първенство - 4 от 4 въ

„Арда 1924“ не изневери на традицията и пак победи „Берое“ в мач от елитното ни футболно първенство – 4 от 4 възможни. Герой за „Сините от Кърджали“ стана вратарят Иван Караджов, който пак спаси дузпа, този път в 89-ата минута на мача от 25-тия кръг в Efbet лига, игран на стадиона в парк „Простор“.

Единственият гол падна в 69-ата минута. След центриране на Румен Руменов от фаул над всички в наказателното поле на гостите се извиси Тонислав Йорданов и прати с глава топката в мрежата – 1:0.

Кахърен преди мача бе наставникът на „Арда 1924“ Николай Киров, който не може да разчита на 8 контузени играчи, но след последния съдийски сигнал не спести топлите думи за създадения от него колектив.

Другата новина от мача е, че бизнесменът Румен Гайтански продължава да финансира клуба, за което ръководство, играчи и фенове са му благодарни.

На снимките: Тонислав Йорданов е надскочил бранителите на гостите, топката вече лети към тяхната мрежа;

„Г-н Гайтански, заедно творим история! Кърджали ви благодари“.