„Арда 1924“ елиминира „Славия“ и вече е на исторически финал за Купата на България!

„Арда 1924“ елиминира „Славия“ на полуфинала за Купата на България и вече е на исторически финал. „Синит

„Сините от Кърджали“ откриха резултата в 26-тата минута при едно разбъркване пред вратата на домакините от „Славия“ на стадиона в столичния квартал „Овча купел“. Бранителят Алекс Петков се оказа най-добре пласиран в малкото наказателно поле и прати топката в мрежата – 0:1.

В 44-тата минута „белите“ получиха право да изпълнят дузпа, но битата от капитана Димитър Рангелов топка бе избита с „котешки“ рефлекс от Иван Караджов.

През втората част веднъж гредата помогна на кърджалийския тим.

Възпитаниците на Николай Киров ще играят на финала срещу победителя от мача „Лудогорец“ – ЦСКА.

Досега два отбора от Източните Родопи са стигали до полуфинал за националната купа – „Родопи“ (Момчилград) в далечната 1986 година и „Арда 1924“, който продължава своя път в битката.